O firmie

Kominex to dystrybutor systemów kominkowych.

Firma istnieje od 1996r. Zajmujemy sie nie tylko sprzedażą, ale również dostawą i montażem zamówionych u nas kominków, gwarantując europejski standard wykonania.

Montaż

Montaż kominków wykonywany jest przez specjalistów o dużym doświadczeniu i odpowiednio przeszkolonych.

W ofercie proponujemy również usługi kamieniarskie w zakresie wykonywania schodów, parapetów, blatów kuchennych, łazienek, podłóg z marmuru, granitu i trawertyny.


 

Od setek lat gazy spalinowe palenisk domowych odprowadzane były do atmosfery.

W związku z tym tylko niewielki procent wytworzonej w kominku energii pozostawał w pomieszczeniach użytkowych. Zagadnienie wykorzystywania ciepła z kominka było ignorowane do momentu, w którym wydatki związane z ogrzewaniem zaczęły stanowić znaczną pozycję w naszych rodzinnych budżetach. Rozwój myśli technicznej doprowadził do znacznego postępu w dziedzinie oszczędności energii i jej prawidłowego zagospodarowania. Przed podjęciem decyzji o kupnie i budowie kominka warto się zastanowić czy chcemy cieszyć tylko obecnością ''trzaskającego ognia'' w domu, czy też pragnęlibyśmy uzyskać coś więcej, wspomóc lub zastąpić ogrzewanie naszego mieszkania lub domu. Doskonałym przykładem zagospodarowania wcześniej niewykorzystywanej energii są nowoczesne kominki (wkłady kominkowe) specjalnie w tym celu zaprojektowane. Aby kominek spełniał poprawnie swoje zadanie musi być zaprojektowany i zbudowany w oparciu o pewne zasady podane w tym poradniku. Są one wynikiem wieloletniej współpracy producentów, instalatorów i placówek badawczych zajmujących się zarówno techniką budowlaną jak i oszczędnymi systemami ogrzewania.


Na piękny kominek nie ma przepisu. Na pewno można powiedzieć tylko tyle, że powinien pasować do domu i jego mieszkańców. Może będzie to kominek tradycyjny, z otwartym paleniskiem i wnękami na drewno?
A może nowoczesny, umieszczony w prostej bryle, w której zaznacza swoją obecność migającym ogniem, zamkniętym schludnie za dużym szklanym ekranem?
Czy wolimy kominek wtopiony w ścianę wraz z innymi elementami wyposażenia salonu, czy oryginalny przedmiot wyglądający jak niezwykły gość, który odwiedził dom? A może najważniejsze jest, aby ogrzewał dom, pozwalał praktycznie wykorzystać ciepło spalonych w nim polan?

Doświadczenie


Posiadamy 17 letnie doświadczenie w branży kamieniarskiej.

Indywidualizm


Każde zlecenie traktujemy indywidualnie.

Doradztwo


Pomagamy w odpowiednim doborze barwy i kształtu kamienia, tak aby efekt końcowy całkowicie spełniał Państwa oczekiwania.

Gwarancja


Gwarantujemy najwyższą jakość naszych produktów i usług.